Škola čar a kouzel, naučíš se tam Wingardium Leviosa?

Magické Bradavice, sídlo čarodějů a čarodějek, známých z Harryho Pottera. Kdo z nás v dětství neočekával svůj zvací dopis? Já teda jo! Víte vy, že od minulého roku je možné se do takové školy čar a kouzel jet skutečně podívat a strávit tam čtyři dny?

Škola čar a kouzel „Bothwell School of Witchcraft“, se nachází ve Spojeném království, konkrétně v Sussexu. Čtyřdenní pobyt na hradě  z 15. století, má ve fanoušcích čar a kouzel vyvolat dojem, že se stali skutečnými čarodějkami a čaroději, se vším, co k tomu patří. Ovšem, vedení školy se distancuje od spojitosti s J. K. Rowling, tedy i s Harry Potterem obecně. Zařazení do kolejí (týmů), ale nesmí chybět!

Čtyřdenní pobyt  se nese ve znamení soutěže a úkolů mezi jednotlivými kolejemi, ale i ve znamení kouzelnického příběhu. Pobyt je ukončen slavnostním banketem, tam se vyhlásí vítěz. Během pobytu se můžete zúčastnit výuky lektvarů, nebo se třeba potkat s magickými tvory, jen si musíte odmyslet, že jsou to herci v kostýmech. Dále se v aktivitách na škole nabízí třeba sokolnictví, znalost run nebo nauka o bestiích. Nechybí hůlky, ani kostýmy! Je to vlastně takový kouzelnický LARP.

Za celým nápadem zbudovat magickou školy stojí muži jménem Stuart Munnich, povoláním manažer a Cameron Readman, povoláním inženýr.

Co se mi na škole líbí je propojení návštěvníků, chcete-li hráčů, z různých zemí světa. Takto se dozvíte spoustu nových informací a ještě si uděláte nové kamarády. A jako bonus prožijete čtyři magické dny!

Cena za čtyřdenní pobyt na škole se pohybuje mezi 450£ – 550£, což je něco okolo 13-16 tisíc Kč. Vstup je bez předchozího svolení, možný od 18 let. Pokud by vás cena neodradila od magického zážitku, musí vám sdělit smutnou zprávu. Vstupenky na letošní termíny jsou beznadějně fuč.

Přesto, alespoň se podívejte na oficiální trailer 🙂

A na zážitek zdejšího „studenta“.

Když se podíváte na recenze, všichni jsou nadšení. A tak mě zajímá, jestli někdo z vás, mých čtenářů se pobytu nezúčastnil. Pokud ano, dejte mi vědět, pošlete fotky a já vás, s vaším svolením, přidám do článku 🙂

Skutečný hrad, který si zahrál v Harry Potterovi, Bradavice nenajdete.  Spíše se jedná o několik budov spojených dohromady, plus počítačové efekty. Co ale najdete v Londýně, kromě spousty míst, kde se Harry natáčel, je nástupiště  9 a 3/4 na nádraží King Cross. Pokud se nepletu, jede tam jednak double decker, tak i metro. Já sama mám odtamtud foto 🙂

Není to moc repre fotka, ale jde o to nástupiště, ok?

Na místě vám půjčí třeba šálu nebo hůlku a nechybí fanouškovský obchod s Harryho tématikou hned vedle. Jen počítejte s tím, že fronta na fotku se může pěkně protáhnout (my jsme tam minulý rok čekaly s kamarádkou snad hodinu), ale kdo by nechtěl fotku u tohoto nástupiště?

V závěru článku vám chci napsat o mém vztahu k Harrymu a o změnách na blogu.

Mám přečtené všechny díly od J. K. Rowling, viděla jsem všechny filmy, některé víckrát, přesto se za velkého fanouška nepovažuju 🙂

Teď ještě k blogu, změnila jsem celkové zaměření, a ubrala rubrik. Budu si věnovat hlavně historii, záhadám, kultuře a dění ve společnosti. Sem tam to proložím tím, co se děje v mém životě. Inspirovala jsem se u Hanky Šormové, která pracuje jako copywriterka, hodně cestuje, a teď natáčí a píše o blogování. To je podle mně super.

Ne, Hanka mi neplatí.

Nádhled

Zdroj

Zdroj 1.

Zdroj 2.

Oficiální stránky školy

Související články

2 komentáře

  1. Přijde mi to trochu jako snaha přišupačit se k Rowlingové a vydělat na tom, aniž by jí přiznali zásluhy (a podíl), protože je to zjevně HP inspirované, i když nepřiznaně… Ale nemůžu říct, že bych takovou školu neocenila. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.