Skutečné poslání blogerů a youtuberů

Před časem jsem na svůj Instagram pověsila otázku, jestli je posláním youtuberů a blogerů bavit lidi, nebo řešit závažná témata. Účastnilo se jí jedenáct respondentů (že je počet dotázaných důležitý mě naučila ségra, budoucí psycholožka, vztekající se nad anketami v časopisech), z toho si pak téměř 80% z nich myslí, že naším primárním úkolem je bavit lidi!

Pokusím se nesouhlasit a opononovat s názorem, že informovat o tabuizovaných tématech, podporovat smysluplné projekty a informovat o současném dění považuju za primární úkol těch youtuberů a blogerů, kteří nejsou streameři.

Považuju za důležitější natočit video o volbách, než ukázat, co nosím v kabelce. Považuju za důležitější zapojit se do Ježíškových vnoučat, než se okoupat v chipsech.

Trošku mi vadí, že jednoduché koncepty a tzv. clikbaity vládnou Youtube. Už si ani nejrůznější „pranky“ a challenge nepouštím, jelikož jsem asi jiná cílová skupina, než na kterou jsou tato videa mířená.

Chápu, že lidi se po dlouhén dni v práci/škole rádi odreagují pohledem na Deset typů sousedů, a že natočit roomtour je jednodušší, než shromáždit a nastudovat informace o palčivém problému, ale už jsem zkrátka dospěla do bodu, kdy mi tato videa a články nestačí.

Já vím, že youtubeři jsou živí díky tomu, že diváci prochází recyklací, starší odejdou, noví přijdou a to je důvodem, proč beru existenci prvoplánových videí bez hlubšího smyslu, ale přijde mi, že právě blogeři by měli mít větší ambice.

Nepišme jen o tom, co jsme dostali k Vánocům, jaké máme předsevzetí, jaký rok jsme prožili, ale věnujme se taktéž palčivým problémům. Diskutujme, informujme.

Nemám ráda, když skupiny o blogerech zaplaví deset článků na téma Moje předsevzetí, protože pak ta skutečně zajímavá a neotřelá témata upadnou v zapomnění.

Naučme se věnovat taktéž tomu, co vyžaduje delší čas, přípravu a tomu, co pomůže někomu dalšímu ;).

I malý krok blogera je velkým krokem pro lidstvo.

 

 

 

Související články

4 komentáře

  1. „Pomlouvací“ vlogy nevyhledávám, respektuju lidi tak, jak jsou. Jinak je to zajímavá otázka: jaký je vlastně význam blogerů. Nejjedodušší odpověď je „psát“ – spousta influencerů řeší hlouposti, a zapomíná pak na samotnou tvorbu (Carrie Kirsten jsem mívala ráda, ale úplně přestala tvořit)

    1. Já to nijak zvlášť teda nesleduju, časem jsem to smrskla jen na Standu ze Standa show (občas), Mrzouta, Kovyho a Lukefryho (občas). Pomlouvací vlogy jsou kapitala sama o sobě. Kdysi jsem byla docela aktivní na Vinted, ale to už jsem zavrhla úplně.

  2. Koupání v chipsech a podobné blbosti se mi taky nelíbí. Z toho důvodu jsem nikdy neměla ráda TVTwixx a nechápu, že jsou tolik sledovaní. Nebo třeba MikeJePan. Lidem bohužel stačí jednoduchá zábava a jako největší nevýhodu psaní o různých tabuizovaných a složitých tématech vidím to, že se na blogera/Youtubera lidi sesypou jako vosy a začnou ho kritizovat. Většinou když píšu nějaký zamýšlecí článek, tak mi začne někdo nadávat 😀 To je to riziko různých témat. Každý má na věc jiný názor a bohužel si spousta lidí myslí, že jen ten jejich je jediný správný a už do člověka začnou jet.

    LENN

    1. Přesně! Nechápu, proč lidi rýpou do věcí, do kterých jim nic není. Co je komu do toho, jaké si tu píšu články? Musí to číst? Nemusí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.