Televizní bizár, bude šmejděníčko, šmejdění?

Jednu věc o mně nevíte a sice, ráda a často se dívám na různé reality show, televizní soutěže a pochybné pořady. Je to pro mě relax, a to, že mi sledování těchto pořadů, spolkne pár mozkových buněk, nějak přežiju.

Čím větší bizár, tím větší sledovanost!

Začneme s Výměnou manželek. To je klasický televizní bizár. Produkce vybere dvě rodiny, ty si na deset dní vymění manželky/matky a po deseti dnech se vrátí zpět do svých domovů. To celé za honorář sto tisíc Kč. Nejspíše nikdy nezapomenu na díl s Věrou z ubytovny a na díl, kde zazněla nesmrtelná hláška: „Mačkáš mi hada, debile!“ Kolikrát se u tohoto pořadu hrozně vztekám, protože je mi líto některých dětí a zvířat. Jasně, televize nám zprostředkuje jen určité momenty z těch 10 dní, ale bohužel skoro vždycky jsou to momenty vyhrocené/intimní nebo takové, ze kterých si o účastnících uděláte obrázek, přestože ve skutečnosti se můžou chovat jinak. Někdy žasnu nad tím, jací lidé se do soutěže hlásí, ale o to přece jde, čím větší bizár, tím větší sledovanost!

 

Dále sleduju Amerika hledá topmodelku (ANTM), show, která se vysílá už od roku 2003, v současné době existuje 24 sérií, no chápete to? Hlavní hvězdou je moderátorka a topmodelka Tyra Banks, která za pomoci dalších porotců vybere 10-16 finalistek (a prý i finalistů), kteří žijí v super moderním domě a učí se být modelkami. Plní různé (nejen) fotografické/videoklipové úkoly, a postupně je vyřazují. Některé soutěžící jsou pěkně praštěné a myslím, že v každé sérii jim mění účesy a barvy vlasů, což se podle mě, ne vždycky povede. Kvalita pořadu na ČSFD je hodnocena 36 %, to ale pro mě nic neznamená, je to super oddychovka, a s mojí kamarádkou, když u nás spí, zkoukneme klidně i tři čtyři díly za sebou.

Dlouho mě bavilo „16 a těhotná“, show patřící MTV, ale jsem cíťa a někdy jsou ty osudy holek, nebo jejich mimin smutné, a tak se už nedívám. Každopádně, je to dobrá antikoncepce. Jde o to, že v každé sérii je několik holek, kterým je okolo šestnácti, ty otěhotní (selhání antikoncepce, cože, z prvního sexu můžu otěhotnět? Tys mi slíbil, že to bude vedle, atd..,), a pak se sleduje jejich život do porodu a po porodu. Jen pár z nich zůstane s tatínky svých mimin a pokud se nepletu, tak ty nejvytrvalejší „maminy“, mají pokračování show s názvem „Teen mom“, podle Instáče to vypadá, že jsou v Americe za hvězdy.

No a v poslední době jsem propadla české nové reality show Štiky, s aktéry z rodiny Štiků a Koktů. Jedná se o pěkně divokou rodinu, kde se řeší mezi účastníky naprosto všechno. Zatím jsou odvysílané dva díly a stojí to za to.

 

Prostřeno je mojí srdcovkou už dlouho. „Je ta bagetka domácí?“ „Cože, ty máš v polívce bujón, jo?“ „Hodnotím pěti body, protože hlavní chod bylo maso, a já jsem vegetarián.“…, neříkejte, že si doma nebo na návštěvě taky občas nezahrajete na Prostřeno, my teda jo.

Já vím, snažím se o sofistikovaný blog, ale když mě tyhle reality show fakt baví! A protože nejsem jediná, televize nás jimi bude zásobovat dále, jelikož odvážlivců,  co se do nich přihlásí, bude stále hodně. Tomu se říká něco za něco.

P.S. Trochu si procházím blogovací krizí, je to docela „krize jak cyp“, ale snad to bude brzy ok.

Nádhled

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.