Výlet na zámek Rájec nad Svitavou

Dneska jsme se i přes nepřízeň počasí vydali na výlet. Nerada sedím doma, a teď, když skoro pořád pracuju se nikam nedostanu, takže jsem za cíl zvolila zámek Rájec. Pokud pojedete vlakem, cílová stanice se jmenuje Rájec-Jestřebí a ze Židenic cesta trvá okolo půlhoďky. Od vlaku je zámek vzdálený asi 2 km, ale je to hezká procházka, i když místy do kopce. Na výběr mají několik okruhů, pro studenty je vstup na menší okruh za 70 Kč.

Zámek zvenku nevypadá nic moc, ale zevnitř je pěkný a dokonce v něm momentálně mají výstavu hraček a staré hračky já miluju :)! Jako suvenýr jsem si dovezla dřevěného andělíčka, jednoho jsem vzala na víc, a někoho s ním obdaruju. Výlet hodnotím jako podařený, na zámku je i restaurace, kde polívka stojí 47 Kč a smažák 115 Kč. Čepují Svijany, pokud to chcete podrobně :)!

 

Momentka při instalaci selfie tyče. Btw, musím si koupit jinou mikinu, tahle mi byla vždycky maxi, teď ještě více, než kdy předtím.

Související články

3 komentáře

  1. Kolem zámku v Rájci jezdím pravidelně a příjde mi docela obyčejný, tak že ho snad ani nikdo nemůže navštěvovat. A ono ejhle. Super chválím 🙂
    Šárka z blogu skarkiska.blogspot.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.