Vtipná féerie plná známých hitů

Tento týden jsem se po delší době vydala do Městského divadla v Brně, a opět s věrnou kamarádkou Laduškou, která se mnou kulturně žije. Důvodem naší návštěvy se stal muzikál Bítls, na který jsem už od minulého roku byla hodně zvědavá, jenže, často bylo vyprodáno nebo mi do toho něco vešlo, a tak jsem se na představení dostala až teď, čekání se oplatilo, jaké to bylo se dozvíte v následujících řádcích.

Musím říct, že po Žítkovských bohyních, na kterých jsme ve stejném divadle byly před měsícem, jsem od toho moc neočekávala. Žítkovské bohyně mi prostě nesedly, což je čistě můj individuální problém, někdo to může vyhodnotit jako geniální hru. Ale zprátky k Bítls. Už ve dvě odpoledne bylo téměř vyprodáno, a hlediště se zaplnilo jednak dětmi, puberťáky, rodinami, ale třeba i staršími lidmi, zkrátka, sešla se nás tam pestrá škála diváků.

A pak to začalo. Kostýmy inspirované šedesátými léty, propad do komunismu, nejistota obyvatel, jaký bude další osud naší země, život ovlivněný komunismem, a především výborné a známé hity skupiny Beatles, kterými je celý příběh proložený a okořeněný.

CC0 1.0.

Na jevišti se střídalo několik herců, popřípadě na něm byli všichni, což znamenalo asi třicet lidí, nejrůznější geniální kostýmy doplňovaly příběh, propracované taneční kreace a výborné herecké i pěvecké výkony nechyběly, všechno krásně šlapalo, a diváci se bavili a smáli, protože o vtipné scénky nebo hlášky, není v tomto muzikálu nouze. 

O přestávce jsme s Laduškou probraly první dojmy, ona už Bítls viděla podruhé, a pak jsme opět usedly do hlediště a fascinovaně sledovaly, co se to před námi děje.

No, co vám mám povídat, skoro tři hodiny utekly jako voda, a po dlouhé době jsem se u divadla upřímně zasmála, kromě toho, že mě to opravdu bavilo, budu na některé postavy dlouho vzpomínat (třeba na boha nebo agenta).

Takže, vám radím, kupujte vstupenky na Bítls, protože jsem ještě nemluvila s člověkem, kterému by se to nelíbilo, a vážně to za to stojí! Navíc, myslím, že toto je přesně ta hra, na kterou vytáhnete i člověka, který divadlo většinou obchází velkým obloukem 🙂

Pokud jste čekali nějaké spoilery, o čem konkrétně muzikál je, tak vám je neprozradím, musíte to zkrátka vidět!

PS: Můžete mi doporučit, nějakou podobně vtipnou hru, nemusí to být muzikál, ale prosím, nic vážného, žádnou tragédii. Nebo mi prostě napište, na čem jste v poslední době v divadle byli vy, a jak se vám to líbilo 🙂

Nádhled: Pixabay.co, CC0 1.0.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.