Vyber si socku a začni třeba pípat!

Nějakou tu socku zná určitě každý z nás. Setkává se s ní každý den. Navštěvuji ji každý den. Skrz ni sděluje světu svoje myšlenky a okamžiky každý den. Nějakou tu socku určitě máš i ty.

Tak počkat, cože? Co tím myslíš? No přece, že i ty máš svoji oblíbenou sociální síť!

Poslední přeživší ne online člověk

V roce 2009 a 10 jsem byla poslední holka ze třídy, (tenkrát na základce) kdo neměl účet na Facebooku. Nějak jsem nechápala, k čemu by mi to bylo. Jenže, pak se všichni okolo začali bavit o tom, jaké je to nové meme na Facebúku, a kdo to neviděl, tak si připadal jako strašný outsider. Pak se na Facebook začaly dávat domácí úkoly a probíraly se tam třídní věci, takže už nešlo dále odolat (teda ono by to určitě šlo, ale chápete). A tak jsem se i já připojila na Facebook,  od té doby na něm jsem.

Nejdříve jsem si přidávala skoro všechny, protože to bylo tehdy na základce hrozně cool, mít co nejvíce přátel. Pak jsem začala mazat a mazat, a v současnosti na něm mám jen rodinu, kamarády a kolegy z práce. Moje „přátele“ na Facebooku tvoří jen lidi, se kterýma přicházím do kontaktu.

Časem mě celý Facebook přestal bavit a v současnosti používám hlavně Messenger a na zeď skoro nechodím. Jedna z mála věcí, proč je Facebook ale fajn, jsou blogerské skupiny, možná je znáte, možná ne. V těchto skupinách pak můžete propagovat svoje články, a to mi přijde super.  jmenují se „Blogeři a blogerky“a Blogy!Blogerky!..“ Kdysi o nich psala Hanka, tak mrkněte.

Nejvýraznější socka 

Pak tu máme Instagram, ráj fotek a Instastories. Podle mě je Instagram taky rájem stalkerů, fanoušků a různých divnolidí (ne, že by se ostatních socek netýkalo, ale tady mají podle mě největší prostor), protože si lidi často neuvědomují (nebo to dělají schválně), jaké fotky hází do feedu. To máme různé polonahé zadky, vystrčená prsa, fotku „I woke up like this“, kdy se jakože svůdně koukáte polonahé z okna, nebo se protahujete v posteli, after sex selfie, a mohla bych pokračovat. Z toho tlačítka „uložit fotku“ mě objímá hrůza, kdo všechno si asi tyto fotky stahuje a co pak s nimi dělá?

V současnosti jsem z různých stran slyšela, že pokud chcete skutečně vyniknout a vydělat si skrz „socky“, máte zvolit právě Instagram. Protože má největší dosah. Je fakt, že spousta lidí se právě skrz Instagram stala skutečně známými, zmíním třeba A.n.d.u.l.u, nebo Ester a Josefínu. 

Už existuje i spousta „Insta koučů“, kteří vám za poplatek budou spravovat váš účet, vybírat fotky do feedu, atd. Takovou má Instáč moc. (Existuje to možná už delší dobu, nevím).

Já jsem dříve házela do feedu fotky stylem, „každý pes jiná ves“, pak jsem všechny smazala, a teď se snažím alespoň trošku to ladit barevně. (Teď to ale vypadá, že nikam necestuju). Některé profily na Instáči jsou fakt hezky sladěné a kvalitní, ale spousta z nich propadá uniformitě. Co ale na Instáči oceňuju je, že díky němu můžete najít spoustu kreativních a inspirativních lidí :)!

*feed píšu schválně, už jsem konečně zjistila, co to je a český výraz pro to nevím, škoda.

Ráj intelektuálů, taky pípáš?

Twitter pro mě byl dlouhou dobou jedna velká záhada. Přítel ho má už od prvopočátků, já pár měsíců. Nechápala jsem, k čemu to je dobré. Teď už chápu, je to ráj intelektuálů, zpravodajství, veselých chvilek ze života, vtipů atd. Kde jinde máte možnost číst tweety prezidentova mluvčí, nebo třeba Jaroslava Kmenty? Přece tady! (S tím Ovčáčkem, existují dohady, jestli je to jeho skutečný účet, popravdě nevím). Takže už taky pípám, a zatím mě to baví. Nemusím řešit, že mi fotka neladí s ostatními, nikdo neřeší, jak vypadám, ale co píšu!

Jak spravovat všechny socky najednou, to je mi otázka. Měla jsem FB skupinu blogu, ale společně jsem to všechno nestíhala. Tak si říkám, jak to dělají ostatní, bez toho, aby na „sockách“ trávili celý den. Já mám tyto tři a neaktivní Youtube kanál a stíhat to nezvládám.

Nádhled

*Slovo socky používá Starý mrzout, můj oblíbenec.

Související články

2 komentáře

  1. Mně přijde, že Facebook už celkově není tolik oblíbený jako dříve. Sama už na zeď nedávám prakticky nic a stejně jako ty využívám hlavně Messenger a skupiny pro blogery. Instagram mám asi nejradši. Twitter používám také, ale zatím to není příliš efektivní. 😀

    LENN

    1. Můj Twitter taky ne, ale to nevadí :D! Na Instáči mám zase problém s „lovci sledujících“, co začnou sledovat a pokud nesleduju zpátky (což skoro nedělám), tak to zruší. Někde jsem četla, že je to ale běžný marketingový postup.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.