Výlet na zámek Slavkov

Včera mě moje kamarádka Laduška, která se mnou provází ve Valticích, vytáhla na zámek Slavkov. Že Slavkov u Brna není jen Mohyla míru, ale i zámek? Taky jsem to dlouho netušila, vlastně až do doby, než jsem poznala Ladušku, která na slavkovském zámku provázela.

Zvenku zámek vypadá moc hezky, určitě se mrkněte i do zámeckého parku. V neděli se na zámku konala velká událost, a to představení pro děti o Krásce a zvířeti, které zahráli průvodci ze zámku. Dokonce jsme s Laduškou sehnaly i dítě, které s námi na pohádku šlo, jinak tam byli hlavně rodiče s dětmi. Průvodci pohádku zakomponovali do zámeckých místnosti a pohádku trošičku předělali, smysl příběhu ale zůstal stejný.

Takto tancovala Kráska a Zvíře :).

Co říkate na ty kostýmy? Za mě super! Zvíře jinak bylo dost děsivé, takže nejmenší děti se ho bály.

Po představení, které sklidilo velký úspěch, jsme zamířily na zámecké výstavy, konkrétně na výstavu panenek a betlémů. Přikládám fotky.

Tady ta panenka tanečnice mě pobavila.

Výstavy jsou to atraktivní, takže pokud na zámku budete v nejbližší době, navštivte je.

Jinak, samotný zámek uvnitř mě nenadchl tolik, jako zámek zvenku a výstavy. Přesto jsem ráda, že jsme se tam byly mrknout :).

 

 

Zámek doporučuju navštívit, pokud budete v okolí, do konce roku se tam chystá ještě hezkých pár akcí, tak mrkněte na jejich stránky http://www.zamek-slavkov.cz/.

 

Související články

1 komentář

  1. Na Slavkově jsme uvažovali nad svatbou. Ale nakonec z toho sešlo. Jednak zahrada je taková… pustá v květnu… a místností jsou svým způsobem, jak jsou nachystány na obřad, málo pohádkové. A nedá se tam přespat 🙂 ráda se ovšem na zámek vracím, neboť, jak píšeš, jsou tam krásné výstavy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.