,,Vždycky jsem byl divný“, říká o sobě Marek

Jedna z věcí, co mě těší je výskyt blogera v záplavě blogerek. O to víc mě potěší, když spolu vytvoříme rozhovor a dalším, kdo na mou nabídku přistoupil je Marek/Markii Reed. Ptala jsem se ho na to, jak přišel ke své přezdívce, ale třeba taky i na to, kde se dá líp prosadit, jestli na blogu nebo Instagramu.

Markův blog

Marku, jsi ve čtvrťáku, co bude první věc, kterou uděláš, až zvládneš maturu?

Velmi důležitou otázkou je, jestli vůbec maturitu udělám. Za předpokladu, že ano, první co udělám bude, že začnu hledat nějakou dobrou práci. S mým milovaným člověkem plánujeme už teď společné bydlení. Po maturitě bude nejlepší čas tento plán zrealizovat. Pokud maturitu nezvládnu v roce 2018 udělat, zřejmě budu opakovat ročník.

Chystáš se na VŠ?

Dlouhou dobu koketuji s myšlenkou pokračovat ve studiu po střední škole. Je to lákavá představa, ale v současné době budu jedině rád, když úspěšně zvládnu udělat maturitu. Pokud bych se skutečně rozhodl jít na nějakou vysokou školu, zřejmě si udělám větší prázdniny, než se rozhodnu být znova zahrabán v knížkách.

Jsi typický ajťák?

V dnešní společnosti je „ajťák“ velmi relativní pojem. Když se řekne slovo „ajťák“, řada lidí si vybaví práci s kancelářskými balíky, grafikou, programování a podobně, ale ono je to mnohem komplikovanější.

Někdo musí dohlížet či sám instalovat vedení, aby lidé mohli vůbec lézt na internet, někdo musí vytvářet složité databáze, aby byl pořádek v různých datech, někdo musí testovat nejrůznější aplikace, aby v praxi fungovaly bezchybně,…

Jak jsem říkal, označení „ajťák“ je velmi široký pojem. Ve škole se učíme od každého trochu. Zvládl bych tyto věci dělat, ale osobně se necítím mít tu čest a nosit toto označení.

Myslíš, že je VŠ důležitá? Není to „jen“ papír?

Myslím si, že vysoká škola je důležitá. Důležitým faktorem je, aby vysoká škola onoho člověka bavila a nestudoval ji jen z principu. Mít vystudovanou vysokou školu je také plus, když člověk nastupuje do pracovního poměru. Nicméně v současné době jsem jen student střední školy. Nemohu soudit, jestli je dobrá či nikoliv. Vím, že zaměstnavatel sáhne po člověku, který má vystudovanou střední i vysokou školu než po někom, který má jen střední.

Při čem si nejvíce odpočineš?

Nejvíce se odpočinu, když nikdo není doma. Pustím klidnou hudbu (nejlépe instrumentální hudbu) a čtu knížku. Ještě lepší je relaxace ve vaně při svíčkách a samozřejmě s instrumentální hudbou. Někteří lidé si možná řeknou, že jsem divný člověk, když odpočívám při těchto aktivitách, ale pravdou je, že jsem vždycky byl divný.

Jak reagují tvoji kámoši na to, že bloguješ?

O mém blogu ví jen několik málo přátel, kterým naprosto důvěřuji. Na můj blog reagují pozitivně, stejně jako když jsem se snažil být youtuberem. Jsem rád, že čtou některé mé články a opravdu je pobaví. Vždy mě to zahřeje u srdíčka.

Blog si založil v září 2017, je to tvůj první blogerský počin?

Rozhodně ne. Před Vnitřním plamenem jsem měl neskutečné množství blogů, pokaždé na jistém hostingu. Bloguji od roku 2012 a za ta léta jsem vyzkoušel snad všechny známé hostingy, které existují: Blog, Blogspot, Webnode, dokonce jsem i zabrousil do končin populárního WordPressu, ale Blogger (Blogspot) mi padne víc. Musím uznat, že od mých začátků v blogování až po součanost, se neuvěřitelně změnil pohled na samou podstatu blogování.

 

Co tvoje přezdívka Markii Reed, jak k tobě přišla?

I když má přezdívka vypadá relativně jednoduše, vymyslet mi ji trvalo několik měsíců. Markii vzniklo jednoduchým překrucováním mého křestního jména Marek. Reed jsem si… „vypůjčil“ od mé oblíbené postavy ze Star Treku – Malcoma Reeda. Postava poručíka Reeda, která byla ztvárněna v sérii Star Trek Enterprise, se neskutečně podobá mé osobnosti. Malcom Reed byl uzavřený, zamlklý, natolik oddaný své práci, že si nenašel čas na budování vlastní rodiny a jeho příbuzní o něm nevěděli zhola nic. Domnívám se, že můj život není natolik odlišný od pana Reeda.

Připadá ti, že je Instagram lepší sociální síť na proslavení se než blog?

Upřímně? Ano.

Instagram je sociální síť založená na sdílení fotografií a krátkých videí. Čím víc hashtagů uživatel pod svou fotku dá, tím je větší šance, že si někdo onoho člověka všimne. Blog je založený na úplně něčem jiném. Při psaní článků člověk víc dře, než když vyfotí selfíčko, nacpe na pod něj tucet filtrů a plácne ho na Instagram s trimilionem hashtagů.

Ano, připadá mi, že Instagram je lepší sociální síť na proslavení se než blog, ale na blogu má člověk aspoň pocit, že je jeho tvrdá práce oceněna mnohem víc než na Instagramu.

Teď můžeš položit otázku ty mně , pokud chceš k rozhovoru svou fotku, tak mi ji pošli s otázkami, díky

Moc bych chtěl poděkovat za tento rozhovor a má otázka k tobě zní:

Jaké byly tvé začátky ve světě blogování?

Začala jsem blogovat v roce 2006 o tématech typických pro pubertu. Zpěváci, zpěvačky, filmy, seriály, emo a scene, ale s tímto blogem jsem skončila definitivně někdy v roce 2013. Tento nový blog byl založen roku 2017 v červnu a je jiný, dospělejší a vážnější.

Taky děkuji Markovi za rozhovor a přeju, ať vše vyjde podle jeho představ :)!

 

 

 

Související články

2 komentáře

  1. Je fascinující, jak se některé věci změnily od té doby, kdy jsem od tebe dostal otázky k tomuto rozhovoru.

    Emo a scene – blogy, které se tímto zaobíraly si živě pamatuji. Nikdy nezapomenu na video, které bylo kdysi na YouTube populární, ve kterém vystupovala jedna holka, která se řezala a ještě ukazovala panelák na kamarádku, která si myslela, že to není normální. Sice to nepatří do blogování, ale to je první věc, která se mi vybaví, když se řekne „emo“. 😀

    Jinak velmi děkuji za rozhovor. 🙂

    1. Já děkuji tobě :)! Jinak, mě to emo a scene hrozně bralo, modelky jako Audrey Kitching, Hanna Beth a Dakota Rose jsem měla všude a chtěla jsem vypadat jako ony.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.