Vztah na dálku

Se vztahem na dálku mám osobní zkušenost. Přítele jsem poznala v šestnácti, a až do mých dvaceti jsme bydleli 48 km od sebe. To znamenalo, že jsme se vídali hlavně o víkendech, většinou na pár hodin, ze začátku jsme u sebe ani nepřespávali. Někdy jsme se neviděli měsíc, hlavně když jeden odjel na dovolenou, nebo když jsem pracovala daleko. Hlavně můj taťka, co se týče přítele byl hodně přísný, částečně nám to zasahovalo do vztahu.

Vždycky jsme ale s přítelem byli v kontaktu. Psali si maily, sms, volali, snažili se co nejdříve sejít, o to více jsme si byli vzácní. Díky tomu že nejsme ze stejného města přítel poznal, kde jsem žila já. Hodně jsme jezdili na výlety, chodili na procházky a po horách.

Myslím, že nejdůležitější ve vztahu na dálku je důvěra a kontakt. Obdivuju vztahy, kde jsou lidi od sebe třeba 1000 km i více, pro mě v některých situacích byla problematická i tato „dálka“. Pokud přemýšlíte nad tím, jestli jít do vztahu na dálku, určitě to zkuste a nenechte se odradit druhými, že takový vztah nemá cenu, je to jen na vás a vaší druhé polovičce.

 

Související články

1 komentář

  1. Měla jsem vztah na dálku přibližně rok a půl, dá-li se ovšem o tom posledním půl roku mluvit jako o vztahu. Bydleli jsme od sebe devadesát kilometrů, vídali se o víkendech. Bydlel na dost blbém místě, ale naštěstí měl auto, které nám vídání usnadňovalo. Bohužel to byl prostě blb. Po necelém roce mě začal podvádět, protože to prý celý týden vůbec nejde vydržet. Později se ukázalo ještě pár dalších chyb a bylo po vztahu.

    Další vztah na dálku trval rok. Byla jsem na začátku plná obav, ale kluk mi řekl: ,,Zkusíme to spolu a když to půjde, sestěhujeme se.“ Po předchozím příteli to byla moc nádherná slova, viděla jsem, že to prostě myslí vážně. A tak jsme spolu chodili, co na tom, že bydlel 300 kilometrů ode mne. Zkusili jsme to, fungovalo to a tak jsme se skutečně sestěhovali.

    Kamarádka udržovala vztah na ještě větší dálku. Pravidelně se vídali jen na skypu, jinak to měli dost bídné. Dva roky to táhli takto, teď spolu dva roky bydlí. Pro ni to musí být velká oběť, bydlí daleko od domova, podívala se sem, pokud vím, jen jednou. Toto už je pro mne moc velký extrém, ale když jim to vyhovuje, proč ne?

    Vztah na dálku může fungovat, záleží na lidech.
    S člověkem č. 1 by snad nešel udržet ani normální vztah. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.