Zahájili jsme léto na Majálesu v Brně!

Sobota 5.5. se nesla ve znamení Majálesu v Brně. Už podruhé jsem na něm nechyběla, možná to bylo ale naposled, příští rok se nejspíše nechystám. Jaký to v nás zanechalo dojem?

Hezky popořádku

K dopravě na akci jsme využili šalinu, což byl asi nejlepší nápad. Po příjezdu na Výstaviště, kde se akce odehrála, a kde souběžně probíhal Youtubering, mě polilo horko. Ty davy lidí! Zděsila jsem se, že než se dostaneme na řadu, bude večer, ale naštěstí to šlo rychle.

Přišli jsme tak akorát včas na konec koncertu skupiny Jelen kteří  zrovna hráli ty pro mě nejznámější písničky, jako „Jelen“ a „Magdaléna.“ 

Po Jelenovi jsme se šli podívat, jaké stánky si letos organizátoři nachystali, a kdo chtěl alkohol, tak si ho užil dosyta, s nealkem to bylo horší, přišlo mi v menšině, ale možná jsme se špatně dívali. Čistá voda byla sehnána, ale zanedlouho přišel horor, jít na záchod do toi toiky! Já vím, že to k fesťákům patří, ale jít do toi toiky nepatří zrovna k mým oblíbeným činnostem. Nicméně, úspěšně jsem to zvládla a dokonce si bylo i kde umýt ruce pod tekoucí vodou! Další stánky se týkaly jídla, od kebabu po langoše, to všechno se dalo sehnat, já jsem nepohrdla cukrovou vatou, po několika letech. Vím, že cvičím a snažím se jíst zdravěji, ale tady jsem neodolala.

Pohladila jsem si vodícího pejska, zahlédla stánek s akcí „Prsa, koule“, což je prevence proti rakovině, kde vám poradí, jak se správně samovyšetřit (tam jsem zahlédla Doda, možná ho znáte z Instagramu), a potom přišel na řadu zase koncert, tentokrát Lenny. Od ní znám jen pár písniček, ale zrovna ty zazpívala, teda kromě jiných.

Abychom změnili fesťákové tradice, kdy běžně chodím na Kluse a Madrage, zvolili jsme Wohnout a Vypsanou Fixu. Wohnouti mě zklamali, protože nezahráli Svaz českých bohémů (nebo jsme to přeslechli, ale stáli jsme blízko pódia), ale zahráli třeba Barbínu.  Trošku mě mrzí, že jsem nestihla Pauliho Garanda, ale viděla jsem ho minulý rok.

Poslední koncert, který jsme zvládli, byl Bena Cristovaa, a ten hodnotím jako jednoznačně nejlepší! Šlo vidět, že Ben si akci užíval, přidával neustále písničky a zazněly všechny pecky, jako Kolotoč, Bomby, Úžasná, Těžký váhy, a taky novější, ty jsem ale tolik neznala. Pod pódiem se objevila fakt příjemná atmosféra. U Benových písniček mám vždycky pocit, že je mi znovu těch patnáct, šestnáct, a řekneme si to upřímně, Ben na 30 let fakt nevypadá.

Po Benovi jsme uvažovali, že zůstaneme ještě na Slíže a Majka Spirita (toho nikdy na fesťáku nechytnu), ale už jsme toho měli dost. Ty davy lidí byly neskutečně, někteří se druhý den ráno museli hodně divit, a proklínat nezřízené pití alkoholu (však taky moderátor Kohák varoval před ožíráním se). Spousta lidí byla taky spálených, au, navíc se nám zdálo, že tentokrát bylo lidí více, než minulý rok, což bylo teda znát, hlavně ve frontách na záchod a na pití, a taky při koncertech, takže jsme už nevydrželi dívat.

Nicméně, byla to podařená akce, ale vzhledem k ceně (já vím, je tam spousta interpretů), a taky kvůli tomu, že se program moc nezměnil, oproti minulému roku, jsem na Majálesu možná byla naposledy. Ono je ale otázkou, jaké jiné skupiny  a interprety pozvat.

P. S. Na Majálesu byl třeba Kovy, kterého jako jednoho z mála Youtuberů uznávám, nebo Anie Songe, ale nepotkala jsem nikoho.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.