Zbrzdila jsem mateřské pudy

Pokud mě sledujete na Instagramu, tak víte, že jsem v minulých dnech byla v Alpách. Co jsem tam dělala? Hlídala děti, které máme v rodině. S malými dětmi nemám vůbec problém, protože jsou přece děsně roztomilé, hodné a zkrátka ňuňaté. Mít staršího přítele, možná by ze mě byla už matka, protože mám mateřské pudy, ale to je asi normální, že jo. Týden ve společnosti prťat, které budu hlídat, super!

Cesta do Alp byla náročná. Naše mimi nechtělo sedět v sedačce a tak skoro celou cestu prořvalo. Starší chlapeček si zase neustále stěžoval, že je mu vedro, nedal se zabavit. Nějak jsme dojeli.

V Alpách začala pravá sranda. Měnila jsem plíny, krmila, nosila a hrála si. Začněme u plín. Chytit desetiměsíční mimino tak, aby sebou neházelo na všechny strany a u toho ho zabavit, jelikož nechce ležet, dalo zabrat. Odér linoucí z plíny byl silný, ale jelikož jsem měla velkou rýmu, nic jsem necítila. Asi tušíte, co se stalo, když jsem mimi chytila do náruče. Vyčistit mimi trvalo několik minut doprovázených řevem.

Na řadu přišlo krmení. Naše mimi by nejradši jedlo už jako dospělý člověk a příkrmy pana Hippa s radostí plivalo všude kolem. Jelikož sebou mrskalo i v jídelní židličce, příkrmy byly ve vlasech, na tváři a taky na oblečení, jen ne v žaludku.

Samozřejmě, že mimi se chce nosinkat, když mu to není dopřáno, dává to hlasitě najevo. Přestože má několik desítek hraček, nejvíce ho zaujal router, mobil a televize, kde zapínalo pořád dokola jeden kanál. Vzít mu tyto nehračky bylo komplikované, ale mimi se dají snadno zabavit, velká výhoda.

Jelikož už se umí plazit po čtyřech (vzpomněla jsem si na Ivara z Vikings), tak musí být neustále na očích. Určitě by vyhrálo miminovský závod v plazení se, protože za 5 sekund zvládlo být na druhé straně postele.

Naštěstí k hotelu, kde jsme bydleli, patřil dětský koutek, takže obě děti si měly kde hrát. Hlavně mimi musí být neustále na očích, jelikož všechno strká do pusiny.

Spánek je kapitolou samo o sobě. Naše mimi za den spalo celkem 2x po půlhodině, takže ta půlhodina byl jediný čas klidu přes den.

Za týden s mimi a jeho starším bráchou jsem byla totálně grogy. Jsem zvyklá na to, spát do kdy chci. Tady to nebylo možné. Jsem zvyklá na klid. Po týdnu mi hlavě hrajou všechny ty melodie hraček, které má mimi. Každý zvuk mě vyděsil. Nespadlo mimi? Nerozbilo se něco?

Od doby, co jsem naposledy byla ve společnosti mimin uběhl nějaký čas. Absolutně všechno jsem zapomněla. Naštěstí existují pořady jako 16 a těhotná, takže jsem věděla, co a jak. Můžu vám ale říct, že mateřské pudy jsou pozastaveny, alespoň na chvíli. Matky jsou hrdinky, protože někdy je to s dětmi fakt na palici. Chvíli jsem přemýšlela, jestli místo dětí nebudu mít kočky. No nic, já se jdu vyspat a vy si dělejte, co chcete, ale bez zvuků, prosím.

P.S. Pokud mě chcete sledovat na soc.síti, zvolte Instagram, tam jsem nejaktivnější.

Související články

2 komentáře

  1. Na mě mateřské pudy naštěstí ještě nepřišly, i když věk už na to mám a rodiče se pořád ptají, kdy budou vnoučata 😀 Ale pravidelné návštěvy přátel s dětmi jsou spolehlivou antikoncepcí…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.