Známá okultní a kouzelnická světová muzea, kde mají panenku Annabelle?

Na světě existuje spousta různých muzeí, některá jsou ale na vlastní nebezpečí a liší se od ostatních. Mám na mysli samozřejmě muzea okultní a přesně o nich bude předposlední článek týdne. Skeptici (ne)vítáni!

Kde je uložena Annabelle?

Určitě spousta z vás viděla buď první, druhý díl, popřípadě oba hororové filmy o nejspíše nejznámější panence světa. Filmová předloha se ale od té skutečně Annabelle liší, skutečná panenka je hadrová. Myslím, že většina z vás ví, co je Annabelle zač, ale radši to upřesním, jedná se o posedlou panenku, která si hledá lidského hostitele (teda přesněji něco v ní si ho hledá). O tom, že není Anabelle jen tak obyčejná panenka se přesvědčili i proslulí Warrenovi, manželé zabývající se nadpřirozenými silami. A právě Warrenovi se vzali Anabelle do svého muzea v americkém městě Monroe, tam je bezpečně uložená ve vitríně.

Muzeum Warrenových v Monroe nese název „The Warrens ocult museum“, Warrenovi jsou pak známí například díky prošetření případu Amityville, známý je i případ zfilmovaný v hororu V zajetí démonů. Důležitá poznámka: Momentálně je muzeum uzavřeno!

V muzeu mají různé předměty, jak se můžete podívat dole ve videu, největšího zájmu se ale dostává nejspíše už výše zmíněné Annabelle.  Když na Youtube zadáte název muzea, vychrlí vám to nejrůznější tamější videa.

 

Poznámka: Už žije jen paní Warrenová, její manžel Ed zemřel roku 2006.

Muzeum pořádá i nejrůznější akce, sledujte jejich stránky!

Muzeum čarodějnictví a magie, se nachází o něco blíže, konkrétně v Británii v Boscastle. Pro bližší informace, například pro cenu vstupného, mrkněte na jejich stránky. Nebudou chybět čarodějné předměty, knihy, a taky třeba pohled do historie čarodějnictví.  Veškeré bližší informace, akce a aktuální výstavy jsou uveřejněny na webových stránkách.

Netradiční turistickou atrakcí v Londýně je ,,Victor Wynd Museum Of Curiosities“. Taktéž určitě stojí za zmínku, a už teď vím, kam příště v Londýně vyrazím. V  londýnském West Endu můžete najít i okultní knihkupectví.

Anglii ještě neopustíme, protože jestli chcete vidět prokletou židli živě, popřípadě zkusit poprosit personál, aby vám ji sundali z jejího místa u stropu, zamiřte do muzea v Severním Yorkshiru v městečku Thirsk. Židle mnohokrát změnila majitele, protože je prý skutečně prokletá.

Ve Španělsku si kromě moře, můžete užít i Muzeum čarodějnictví v Zugarramurdi, založené roku 2007. Obsahuje střípky ze španělské inkvizice a mapuje místní okultní aktivity.

I u nás v Česku si milovníci záhad a nadpřirozena přijdou na své. Tak třeba v Muzeu Nová Paka mají expozici spiritismu. Všechny informace o expozici zde. 

V Jaroměři máme Muzeum magie, nebyla jsem tam, ale vstupné je více něž přívětivé, podívejte se sami.

Šumperk nezůstává pozadu a přichází s expozicí věnovanou čarodějnickým procesům na Jesenicku. O procesech v této oblasti jsem více psala tady. Do expozice se určitě chystám. Velkým plusem je dostatečné množství informací a přívětivé vstupné.

Teď sice nezmíním muzeum, ale skvělého správce bohnického hřbitova, který na něm čas od času dělá prohlídky (a nejen tam), jmenuje se pan Vítek a pokud se s ním chcete zkontaktovat, tak můžete prostřednictvím stránky Tajemná místa.

V Praze pak kromě muzea Alchymistů a magie Staré Prahy, existují i různé strašidelné komentované prohlídky, stačí jen googlit :).

Tak co, najdete odvahu některá z míst navštívit? Pokud ano, neváhejte mi o tom napsat do komentářů!

Než ale budeš komentovat, ujisti se, že je tvůj komentář v souladu s pravidly, jen tak bude zveřejněn! Pravidla si pročti zde.

Zdroje:

12 Gothic, Occult, Macabre And Unusual Things To Do In London

Zdroj 2.

Zdroj 1.

Zdroj 3.

Zdroj 4.

oficiální stránka The Warrens ocult museum (odkaz mi háže něco jako vir)

Časopis Enigma/5/2018, s. 75 a 73.

 

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.