Zvedla jsem zadek a šla se hýbat! Z gaučáka fitnesskou

Budu fitnesska?

Tak jo, to byl asi hodně přemotivovaný nadpis, žádná „fitnesska“ ze mě nikdy nejspíše nebude, ale to, že jsem gaučák je stará známá pravda. To označení „gaučák“ se za mnou táhne jako sliz už pěknou řádku let, někdy od čtvrté třídy, kdy jsme na ŠVP  řešili svoje oblíbené činnosti, a učitelka řekla, ,,že tou mojí je určitě sledování seriálů, ale ať si z toho nic nedělám.“ A tak jsem si z toho nic moc nedělala, i když se mě to dotklo.

Není to tak, že bych se odmala nehýbala, to ne, ale moji rodiče se rozvedli, a pohyb jsem měla spíše u taťky. Ten mě naučil jezdit na kole, lyžovat a jezdit na bruslích. U mamky jsem chodila do různých pohybových kroužků (disco, mažoretky, aerobic..), ale nikdy mi to moc dlouho nevydrželo. Gaučák, no.

Málo pohybu a hodně jídla= katastofa

Jak už to tak bývá, málo pohybu a hodně jídla (hlavně nezdravého a hodně u babičky), způsobilo, že jsem už nebyla roztomile oplácaná, ale jen oplácaná, a to docela dost, oproti vrstevníkům. Vlastně už asi od té čtvrté třídy jsem byla oplácenější, než ostatní holky a teď je to vlastně podobné, i když nejsem oplácaná sama.

Netrpím extrémní tloušťkou (takovou, kterou znáte z hubnoucích pořadů), ale mám tak 10-15 kilo nadváhu, už pěknou řádku let. Byla jsem i v lázních pro obézní děti, strávila jsem tam měsíc a půl, a zatím co většina tam hodně zhubla, protože jejich jídelníček doma byl naprosto šílený, já jsem tam akorát zpevnila a úbytek kil se nekonal. Myslím, že to bylo proto, že na rozdíl od jiných dětí jsem doma nejedla jako prase, ale „jen“ jako prasátko.

Zkoušela jsem různé diety a jednou skutečně zhubla. Vydrželo mi to chvíli, v jednu dobu (okolo 14 let) jsem měla už docela problém s příjmem potravy, kila padala a já nejedla. Pak mi došlo, že toto není cesta, ale zanedlouho jsem byla tam, kde jsem teď. To znamená pořád s nadváhou.

Reálné cíle

Nečekám, že budu „ta holka s vánočkou“, ani se mi to na ženských nelíbí, mám ráda svoje prsa (i když obsahují hodně tuku), a svůj zadek, ale mým cílem je zpevnit tělo a pokusit se nehladovět, jíst s rozumem tak nějak vše a počkat, jestli se díky pohybu něco změní k lepšímu. Nebudu říkat, že zhubnu těch 15 kilo, protože se znám. Místo toho říkám, že každá změna bude fajn-

Dneska je úterý a s pohybem jsem začala  v neděli, do té doby se nic moc nedělo, buď jsem se nehýbala vůbec, nebo nárazově. V neděli jsem si dala 25 minut cvičení s Jillian Michaels (nevím, co to bylo za workout, ale Shred ne), včerejšek byl ve znamení H.E.A.T. ve fitku, lekci vede moje známá a můžu říct, že takto jsem se dlouho nezapotila, a že hodina utekla jako voda.

Budu si psát výsledky a taky, co cvičím a kdy, každý měsíc se znovu přeměřím a zvážím a vy tak můžete sledovat moji cestu, popřípadě se do ní zapojit taky.

 

Co cvičím a jak se hýbu, bude sepsáno na papíře, který uveřejním každý týden v téhle rubrice.

Moje startovní pozice není nic moc, ale protože mi to otevře snad oči, zveřejním ji tady:

Pas: 85 cm, boky: 120 cm, břicho: 96,5, prsa: 100 cm, (taková Věstonická Venuše, no). Váha: 69 kg.

Po měsíci: pas 80,8 cm, boky: 116 cm, břicho: 102, 5?

Co cvičím nejvíce: Videa z Youtube s Péťou Elbovou

Tak jo, držte mi palce, fotku postavy přikládám:

Neřešte to oblečení, dobře?

Nádhled

Není jednoduché se fotit sám, dobře?

Závěrem dnešní pohyb. Nezapíše se to do historie běhu, to fakt ne, ale zvedla jsem svůj velký zadek a to je výkon!

Bude to chtít makat pravidelně a více.

Než budeš komentovat, odpověz si, jestli je tvůj komentář v souladu s pravidly blogu. Je? Super, hoď ho tam! Není? Vykašli se na to!

Screeny mám z aplikace Endomondo.

Pohybu zdar, v neděli sepíšu shrnutí týdne 🙂

 

 

Související články

3 komentáře

  1. Ty jo, pět kilometrů. Tak já bych asi umřela po půl kilometru, mám fakt strašnou fyzičku, takže taky začínám cvičit, ale já hlavně kvůli kondici a zpevnění svalů. Držím palce! 🙂

    LENN

  2. Pětikilometrový běh je super. 😉 Tempo neřeš, důležité je, že jsi vůbec šla ven a hýbala se. Držím ti palce! Jen to s tím pohybem nepřeháněj, aby se ti nezhnusil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.